Na zakończenie okresu wielkanocnego po raz drugi w naszej parafii odprawiliśmy Drogę Światła, mającą na celu podkreślenie wymiaru paschalnego. W nabożeństwie uczestniczyła liczna grupa parafian przy aktywnym udziale Grupy Uwielbienia, LSO i OSP. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowanie drogi Światła – Bóg zapłać.

Zakończyliśmy nabożeństwa majowe. Tradycyjnie dzieci, które najpilniej uczestniczyły w majówkach otrzymały nagrody za swoją wytrwałość. Najważniejszą nagrodą są otrzymane łaski wyproszone przez wstawiennictwo Matki Bożej.

W VI Niedzielę Wielkanocną o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza święta w rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii świętej przez 30 uczniów klas czwartych. Eucharystia miała charakter dziękczynny. Dzieci, ubrane w stroje komunijne, dziękowały Panu Jezusowi, że już od roku mogą przystępować do dwóch sakramentów: spowiedzi i Komunii świętej. Uroczystość uświetnił występ Chóru Kościelnego pod kierownictwem p. Jacka Kościelnego. Dziękujemy.

Dnia 19 maja br. 10. dzieci pierwszy raz przyjęło do swego serca Pana Jezusa. Uroczyste przyjęcie Chrystusa ukrytego w Eucharystii odbyło się o godz.11.00. Po jej zakończeniu odbyła się Agapa w domu katechetycznym. Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe życie.

Po raz 25. rozpoczęliśmy w naszej parafii Nabożeństwa Fatimskie. W homilii kaznodzieja przypomniał o idei kultu fatimskiego i jego założeniach. Nakreślił także rys historyczny nabożeństw we wcześniejszych latach. Wyeksponowani zostali kapłani, którzy prowadzili przez 25 lat nasze spotkania z Panią Fatimską. Przez pierwsze lata nabożeństwa prowadził śp. o. Józef Ryczan. Zapraszamy na nasze kolejne spotkania 13 dnia każdego miesiąca.

W niedzielę 5 maja na sumie jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził nasz rodak ks. Jerzy Chorzempa, TChr. Mszy świętej przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił J.E. ks. bp Stanisław Stefanek, emerytowany biskup łomżyński, który 50 lat temu głosił ks. Jerzemu kazanie prymicyjne. Po święceniach Nasz Jubilat pracował w kilku parafiach w Polsce, a następnie wśród polonii we Francji i Grecji. Ks. Jerzy pełnił też funkcję kapelana wojskowego w Legii Cudzoziemskiej, z którą to formacją przebywał na misjach pokojowych w Sarajewie, Czadzie i centralnej Afryce. Za pracę wśród polonii został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę orderem, o czym informowaliśmy swego czasu na naszym portalu internetowym. Ks. Jerzemu życzymy Szczęść Boże.

W Wielką Niedzielę Mszą świętą o godz. 6.00 dopełniliśmy obrzędów Zmartwychwstania Pańskiego. Na początku przeszliśmy od Grobu Pańskiego w procesji, a następnie po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w Ofierze Eucharystycznej.

W trzecim dniu Triduum Paschalnego przeżywaliśmy najbardziej uroczystą i rozbudowaną liturgię w ciągu całego roku liturgicznego - Wigilię Paschalną. Jest ona centralnym momentem Triduum Paschalnego i całego roku liturgicznego , najważniejszym wyrazem liturgicznej celebracji Misterium paschalnego . Wszystkie obrzędy Wigilii Paschalnej odbywają się wieczorem lub w nocy. Składa się z czterech liturgii: światła, słowa, chrzcielnej oraz Eucharystycznej. W czasie liturgii światła został poświęcony ogień, przyozdobiony i zapalony Paschał - symbol Chrystusa, który rozprasza ciemności, daje światło i nadzieję. Liturgia słowa była swoistym skrótem historii zbawienia ludzkości. Była pięknym pokazaniem w jaki sposób Bóg stwarza, daje życie, wybawia i opiekuje się człowiekiem i daje nadzieję przez Zmartwychwstanie Syna Bożego. Liturgia chrzcielna rozpoczęła się od odmówienia litanii do wszystkich świętych. Następnie kapłan poświęcił wodę chrzcielną i odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu. Ostatnią częścią była liturgia Eucharystyczna, w czasie której Chrystus złożył siebie Bogu Ojcu w ofierze, dał nam swoje Ciało do spożycia i błogosławił nam na dzieło głoszenia tych prawd w codzienności.

7 czerwca 2020 Niedziela. Uroczystość Najświętszej Trójcy

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon