Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. Na Mszy Św. o godzinie 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Składka z najbliższej niedzieli (15 maja) jest przeznaczona w całości na działalność Katolickiego Radia VIA.

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

Od poniedziałku dzieci pierwszokomunijne rozpoczną tzw. biały tydzień. Zapraszamy na mszę o godzinie 18.00. W poniedziałek poświęcenie dewocjonaliów, które dzieci otrzymały w dniu I Komunii. W piątek pielgrzymka dziękczynna za dar I Komunii św. Wyjazd o 7.30. z parkingu koło domu ludowego.

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

Różaniec odmawia róża św. Łucji.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 uczniowie klasy IV SP będą obchodzić rocznicę komunii św. Kościół sprzątają rodzice dzieci przystępujących do rocznicy.

Bóg Zapłać za ofiary na kościół.

1. Białowąs Zofia i Lech 366

2. Kogut Monika i Piotr Polna 152

3. Krasoń Bronisław 344

4. Kubas Danuta i Jan 33a

5. Kubicz Adam 181

6. Ryczek Stanisław 506

7. Szczygieł Barbara i Mirosław

Duszpasterstwo Młodzieży przypomina o organizowanym kursie wychowawcy i kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży. Koszt uczestnictwa w kursie: 100 zł Informacje i zapisy do 20 maja br. pod linkiem:

Https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBNEP_9JbPUPDbZK4Wm8mMyflm74MsFBtK8Ogh3qmQzQoQjw/viewform

Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy. Koszt wyjazdu: 150 zł. Zapisy do 20 maja br. pod linkiem:

Https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8fnYqzcqMyznsJu0QGi4N6hskb21aW-hyRiNkVodQuH5Oag/viewform

Zapraszamy na spotkanie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium w Tarnowcu, w sobotę 11 czerwca 2022 roku, od godziny 10.00. Zgłoszenia telefonicznie kom.:+48 602 424 410. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w załączniku.

Ruch Apostolstwa Młodzieży w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach wakacyjnych, które odbędą się w Międzybrodziu Żywieckim i Majdanie Sopockim. Zapraszamy uczniów klas Podstawowych po 7 i 8 klasie, szkół średnich i studentów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.ramrzeszow.pl. Na każdą Parafię przesłany zostanie plakat. Prosimy o promocję tych rekolekcji.

W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się, jak każdego roku, ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę. W tym roku nauczyciele z całej Polski będą pielgrzymować już po raz 85. Hasłem pielgrzymki są słowa: , ,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz - Patronką Nauczycieli Polskich". Szczegóły znajdują się na plakacie przesłanym w formie elektronicznej.

INTENCJE MSZALNE.

R   Zofia Guzek

W   Władysław Furman od Olszewskich

R   Jan Rak od Krystyna i Wiesław Jodłowskich

W   Władysław Furman od Krzyśków

R   Jan Krasoń od Krzysztof Malec

W   Władysław Furman od Kuźniarów

R   Władysław Furman od brata z żoną

W   80 rocznice urodzin Anny Barczak

R   Jan Rak od Szczygłów

W   Władysław Furman od Małgorzata Bazan z rodziną

R   Jan Rak od Iwony i Roman Barczak

W   Władysław Furman od Stanisław Wesół

7   84 rocznica urodzin Władysława

9   W intencji kapłanów z naszej parafii od Złota Róża

11   W intencji dzieci obchodzących I rocznicę spowiedzi i komunii św.

16   Władysław Furman od Krystyna Bronisław Wesół

Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w niedzielę o 15.45 w dzień powszedni po wieczornej Mszy Św. . Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 16 maja Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

19 maja 2022 Czwartek.
Dzień Powszedni

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon