1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Seminarium Duchowne.

2. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy!

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. Spotkanie mikołajkowe dla LSO, DSM i OAZY odbędzie się w piątek po Mszy Św.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Od 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta. Na Mszy Św. o godzinie 17.00 dzieci klas III SP otrzymają medaliki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

5. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu albowiem nie będzie spowiedzi z udziałem księży z dekanatu.

6. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Świece małe wyłożone z tyłu kościoła (6zł) świece duże po 15 zł można nabyć w zakrystii. W koszyku są opłatki. Ofiary na kościół można składać do kopert dołączonych do opłatków.

7. Różaniec odmawia róża św. Katarzyny 8 XII i Św. Antoniego w niedzielę.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszamy; Elżbieta Wesół-Kramarz, Michał Pado, Barbara Dymas, Stanisław Pado, Zofia Ślęzak.

9. Bóg Zapłać za ofiary na remont kościoła i ogrzewanie.

10. Informujemy, że wzrosła cena tygodnika „Niedziela” z 6 na 8 zł.

11. OSP Wysoka Głogowska informuje, że od przyszłej niedzieli pod remizą będzie rozprowadzany kalendarz strażacki. Dochód na utrzymanie remizy i zakup sprzętu przeciwpożarowego

1. Baran Mieczysław 272

2. Barczak Iwona 286a

3. Barczak Jan i Maria 62

4. Bielecki Jan i Małgorzata 335i

5. Bijoś Władysława 229

6. Chruściel Marcin i Monika 50a

7. Gancarz Krystyna 189

8. Kamińska Bronisława 49

9. Kornecki Iwona i Tadeusz 417

10. Kubas Zofia i Józef 561

11. Kwarta Teodozja 345

12. Łyczko Roman 144

13. Machowski 433a

14. Nowak Stanisław 205

15. Ruśnica Maria 30

16. Szumigraj Karolina

17. Wesół Irena 202

18. Wisz Bogdan 25

19. Wójcik i Ząbek 310

Szczególne podziękowania za ofiarność dla pani Bijoś Władysławy i Ireny Wesół.

R   Eugeniusz Czarnota od Bogusławy i Mariana

10.30   Katarzyna Drzał z róży św. Urszuli

12   Grzegorz Poźniak

16   Józef Zofia Bronisławę Drzał

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 7 grudnia Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Ołtarza zaprasza na czuwanie adwentowe. Odbędzie się ono w piątek, 10 grudnia br., o godz. 19.15 w parafii farnej w Rzeszowie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na:

1) Rekolekcje adwentowe połączone ze STARTem w KSM, które odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach, w terminie 10-12.12.2021 r.;

2) obóz narciarski w Krynicy Górskiej w terminie 20-25.02.2022 r.

Więcej informacji o tych wydarzeniach znajduje się na plakatach (przesyłam w załączniku), stronie www.ksm.rzeszow.pl oraz na Facebooku KSM Diecezji Rzeszowskiej

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w dniu 8 grudnia o godz. 18.00 w DD TABOR.

Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

MIŁEJ NIEDZIELI.

8 grudnia 2021 Środa.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Polecamy strony