Inauguracyjny Orszak Trzech Króli w naszej parafii - 6.01.2024

Kościół Katolicki 6 stycznia obchodzi Święto Objawienia Pańskiego, zwane tradycyjnie

Świętem Trzech Króli. Z tej okazji ulicami polskich miast, miasteczek i wsi przemaszerowały barwne pochody. To święto przypomina nam, że Jezus pragnie ukazać się wszystkim ludziom-niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, wieku, miejsca zamieszkania czy statusu społecznego.

W tym roku w naszej parafii z inicjatywy księdza Proboszcza Zbigniewa Gargasia, został

Zorganizowany pierwszy taki orszak, który barwnym korowodem przeszedł przez naszą

Miejscowość. Na trasie przemarszu można było zobaczyć sześć scen, aby póżniej oddać hołd wraz z trzema królami Nowonarodzonemu Jezusowi. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku i gorącym poczęstunku.

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak wzniosłej

Uroczystości :

Ks. Zbigniew Gargaś

Ks. Piotr Stawasz

Monika Guz

Sabina Ślęzak-Barczak

Zuzanna Guz-reżyseria

Anna Szczygieł-uszycie pięknych stroi

Anna Jaskuła-pomoc w szyciu

Za wypożyczenie i obsługę lawet:

Łukasz Wisz

Agnieszka Ufnal

Robert Kubas - zdjęcia

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, Środowiskowemu Domu Samopomocy, Pani

Sołtys, mieszkańcom użyczającym prąd, dzieciom idącym w orszakach króli, panom niosącym

Chorągwie. Wszystkim tym, którzy choć małym wkładem przyczynili się do powstania tego Orszaku.

Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność, szczególnie rodzicom, którzy tak licznie przyprowadzili swoje dzieci. Jest to potwierdzenie świadectwa Waszej Wiary.

Do zobaczenia za rok!