Karuzela Karuzela Karuzela

RODO

Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski z 30.04.2018 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim ma na celu uaktualnienie, ujednolicenie, uszczegółowienie i dostosowanie dotychczas istniejących w Kościele zasad ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych do rozporządzenia Unii Europejskiej (RODO), które weszło w życie 25 maja 2018 r.

Art. 91 RODO przewiduje, że "jeżeli w państwie członkowskim w momencie wejścia niniejszego rozporządzenia w życie kościoły i związki lub wspólnoty wyznaniowe stosują szczegółowe zasady ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem, zasady takie mogą być nadal stosowane, pod warunkiem, że zostaną dostosowane do niniejszego rozporządzenia". W ust. 2 art. 91 prawodawca unijny wskazuje ponadto, iż Kościoły i związki wyznaniowe, które stosują szczegółowe zasady dostosowane do rozporządzenia, mogą podlegać nadzorowi odrębnego, niezależnego organu nadzorczego. Powołanie takiego organu przewiduje również Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski.

Kościelny Inspektor Ochrony Danych

ks. dr hab. Piotr Kroczek

Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6

01-015 Warszawa

Email: kiod@episkopat.pl

Telefon: 22 530 48 00

Telefon: 22 530 48 87

Diecezjalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Diecezji Rzeszowskiej

ks. mgr lic. Tomasz Gałuszka

Email: diodo@diecezja.rzeszow.pl

Email: galuszka.tomasz@gmail.com

Aktualnie: 2

Razem: 1786606

Polecamy strony

Strona parafii na FB KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon