Parafia Wysoka Głogowska włączyła się w ogólnopolską akcję „Polska pod krzyżem”. Po Eucharystii przeszliśmy w procesji pod nowy krzyż upamiętniający pierwszy kościół parafialny w Wysokiej Głogowskiej. Po błogosławieństwie krzyża i modlitwie zawierzenia uczestnicy mogli oddać cześć krzyżowi. W nabożeństwie uczestniczyło około 250 parafian.

Nabożeństwo Fatimskie prowadził ks. Infułat Wiesław Szurek. Było to kolejne spotkanie z Maryją z okazji 25-lecia fatimskiego jubileuszu w naszej parafii. W kazaniu nasz Gość nawiązał do ogólnopolskiej akcji „Polska pod krzyżem”.

„Człowiek staje się prawdziwie wolny przez bezinteresowny dar z siebie”- w myśl tych słów księdza Franciszka Blachnickiego rozwija się ruch Światło-Życie. Tym darem jest służba drugiemu człowiekowi i Bogu, która daje największe szczęście i spełnienie każdemu z nas. Dobrze o tym wiedzą nasi parafialni oazowicze , którzy 10 czerwca przeżywali oficjalne zakończenie roku formacyjnego, świętując na uroczystej Agape .

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w naszym kościele parafialnym. Służbę liturgiczną pełnili animatorzy, a uczestnicy uświetnili Mszę pięknym śpiewem. Następnie cała wspólnota, tanecznym krokiem poloneza ruszyła ku gospodarzom Agape, którzy witali ich chlebem i solą- jak na polską tradycję przystało  Zabawa miała charakter patriotyczny, dlatego uczestnicy i animatorzy ubrali się w barwy biało-czerwone. Motyw polskości miał przypomnieć nam, że ojczyzna to nasza matka i ważne jest to, aby o niej nie zapominać i o nią walczyć. Sam Franciszek mówił, że każdy z nas powinien być odpowiedzialny "za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska". Dlatego oaza wychowuje uczestników w ogromnym duchu patriotyzmu. Po uroczystych podziękowaniach za cały rok służby i działanie we wspólnocie rozpoczęliśmy wspólne zabawy. Później bawiliśmy się do tanecznych kawałków naszego narodowego disco polo. Wspólne świętowanie zakończyliśmy o godzinie 21.30.

Każdy wrócił do domu pełen szczęścia, przepysznych smakołyków oraz nadziei na kolejny rok zabawy, poznawania Pana Boga i wspólnotowej radości 

Autor tekstu: Patrycja Kubicz

15 czerwca br. dzieci pierwszokomunijne z klasy trzeciej wraz z bliskimi i ks. Arkadiuszem wybrały sie na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wzieły udział w uroczystej Mszy Świetej, podczas ktorej powierzyly siebie w opieke Maryi. Po nabozenstwie dzieci spotkaly sie z przewodnikiem klasztoru, ktory bardzo ciekawie opowiadal o tym niezwyklym miejscu, tak bliskim sercu św. Jana Pawla II. Po duchowych przezyciach wszyscy uczestnicy spedzili milo czas na zabawie w parku rozrywki w Inwaldzie. Nasze kochane pociechy widocznie bardzo zasłużyły, gdyż z nieba lał sie żar. Pomimo upalnej pogody wszyscy pielgrzymi spisali sie na medal.

Autorzy tekstu: Rodzice dzieci pierwszokomunijnych

Boże Ciało to czas dziękczynienia za dar obecności Jezusa wśród nas pod postaciami chleba i wina. Jak co roku, na zakończenie uroczystej Eucharystii odbyła się procesja do czterech ołtarzy zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania ołtarzy i zorganizowania uroczystości.

Nabożeństwo fatimskie w czerwcu poprowadził ks. infułat Wiesław Szurek z Rzeszowa. W Słowie Bożym nawiązał do dzisiejszego święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podkreślił macierzyński wymiar kościoła. Zachęcał do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego. W trakcie procesji fatimskiej ks. infułat poświęcił nową, piątą kapliczkę różańcową – znalezienie Pana Jezusa w świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowych kapliczek i uczestnikom dzisiejszego nabożeństwa.

Na zakończenie okresu wielkanocnego po raz drugi w naszej parafii odprawiliśmy Drogę Światła, mającą na celu podkreślenie wymiaru paschalnego. W nabożeństwie uczestniczyła liczna grupa parafian przy aktywnym udziale Grupy Uwielbienia, LSO i OSP. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowanie drogi Światła – Bóg zapłać.

Zakończyliśmy nabożeństwa majowe. Tradycyjnie dzieci, które najpilniej uczestniczyły w majówkach otrzymały nagrody za swoją wytrwałość. Najważniejszą nagrodą są otrzymane łaski wyproszone przez wstawiennictwo Matki Bożej.

W VI Niedzielę Wielkanocną o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza święta w rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii świętej przez 30 uczniów klas czwartych. Eucharystia miała charakter dziękczynny. Dzieci, ubrane w stroje komunijne, dziękowały Panu Jezusowi, że już od roku mogą przystępować do dwóch sakramentów: spowiedzi i Komunii świętej. Uroczystość uświetnił występ Chóru Kościelnego pod kierownictwem p. Jacka Kościelnego. Dziękujemy.

Dnia 19 maja br. 10. dzieci pierwszy raz przyjęło do swego serca Pana Jezusa. Uroczyste przyjęcie Chrystusa ukrytego w Eucharystii odbyło się o godz.11.00. Po jej zakończeniu odbyła się Agapa w domu katechetycznym. Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe życie.

21 września 2019 Sobota. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon