Każdego roku w okolicach 6 grudnia do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj. Okazało się, że na Jego liście są także dzieci i młodzież z grup parafialnych z Wysokiej Głogowskiej. Nasz Gość bardzo się ucieszył, że mógł ich zobaczyć i, jak co roku, rozdał prezenty. Na koniec nasz ks. biskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom spotkania i obiecał, że za rok także do nas przybędzie.

W sobotę 25 listopada w naszym kościele parafialnym odbył się kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczął się o godz. 17.00 Mszą świętą. Po niej p. Michał Bożek, mieszkający w Rzeszowie, wygłosił świadectwo nawrócenia, a następnie odbyła się adoracyjna modlitwa uwielbienia. Na koniec każdy uczestnik modlitwy otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Spotkanie poprowadził ks. Wojciech Środoń, diecezjalny duszpasterz harcerzy i wikariusz parafii Farnej w Rzeszowie.

26 listopada odbyło się spotkanie rady Parafialnej podsumowujące prace w 2017 roku. Ks. Proboszcz złożył sprawozdanie z najważniejszych prac wykonanych na rzecz parafii. Do najważniejszych z nich należały.

- wymiana instalacji elektrycznej.

- imersja ścian kościoła.

- osuszenie i wzmocnienie fundamentów.

- odprowadzenie kanalizacji burzowej do rzeki Gołębiówki.

Zaplanowano także prace na przyszły rok. Członkowie Rady Parafialnej zgodnie z coroczną tradycją rozniosą opłatki po parafii. Ofiary zebrane będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Spotkanie zakończono modlitwą w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie ZS w Wysokiej Głogowskiej zapraszają na Wieczór Pieśni Patriotycznej pt. „Za wolność … dziękujemy” , który odbędzie się dnia 19 listopada 2017 o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej szkoły w Wysokiej Głogowskiej.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej w Wysokiej Głogowskiej po raz drugi odbył się Bal Wszystkich Świętych. Spotkanie poprowadził ks. Tomasz Rusyn, duszpasterz młodzieży oazowej. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 dzieci. Każde z nich było przebrane za świętego lub anioła. Trzeba przyznać, że stroje świętych i aniołów były bardzo piękne i wymagały dużo zaangażowania od dzieci i ich rodziców. Bardzo trudno było wskazać, który strój jest najładniejszy dlatego organizatorzy postanowili wyróżnić jednocześnie dwanaście najlepszych strojów nie dzieląc na konkretne miejsca. Dzieci bawiły się świetnie uczestnicząc w przygotowanych dla nich zabawach. Dziękujemy paniom nauczycielkom, które zaangażowały się w organizację balu, szczególnie p. Małgosi Wąsik i p. Ewelinie Brudz. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej dzieci weźmie udział w tej pouczającej zabawie.

Informujemy PT Parafian, iż rodak z Wysokiej Głogowskiej ks. mgr Krzysztof Rusznica dekretem ks. biskupa Jana Wątroby został mianowany proboszczem parafii p. w. NMP Królowej Polski w Zaborowie. Gratulujemy życząc wielu łask Bożych na Niwie Pańskiej.

Autor tekstu: ks. Proboszcz Zbigniew Gargaś

W święto św. Łukasza, Zapole pożegnało Panią Fatimską. Przez kilka dni w pięknej, religijnej i rodzinnej atmosferze mieszkańcy przyjmowali Matkę Bożą. O godz. 18.00 figura Fatimska została przekazana do p. Nykiel. Teraz Matka Boża odwiedzi część parafii o nazwie „Koniec”.

100-lecie Objawień Fatimskich. Część pierwsza.

100-lecie Objawień Fatimskich. Część druga.

Dnia 13 października odbyło się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Przez sześć miesięcy spotykaliśmy się na modlitwie do Matki Bożej Fatimskiej w setną rocznicę objawień. Po Mszy świętej udaliśmy się w procesji różańcowej w kierunku Zapola od którego rozpoczęła się peregrynacja figury fatimskiej. Mamy nadzieję, że obecność Matki Bożej Fatimskiej pobudzi serca parafian do jeszcze większej pobożności Maryjnej, miłości w rodzinach i dobrych relacji sąsiedzkich. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości min. p. Furman, p. Sabinie Barczak p. Organiście oraz Oazie Parafialnej. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za liczny udział w nabożeństwie.

W tym roku uroczystą sumę odpustową sprawował i wygłosił Słowo Boże dziekan głogowski, ks. Prałat Adam Samel. W odpuście uczestniczyło 20 księży z dekanatu oraz liczna rzesza parafian i gości. Uroczystość uświetnił występ męskiego chóru Gloria oraz scholi parafialnej. Mszę poprzedziła zmiana tajemnic różańcowych. Sumę odpustową zakończyliśmy śpiewem Ciebie Boga wysławiamy oraz modlitwami ku czci naszej Patronki.

Słudzy Niepokalanej.

Rozpoczynający się rok szkolny to w naszej parafii również czas na roczną formację Ruchu Światło-Życie. 15 września odbyła się inauguracyjna Msza święta z udziałem wspólnoty oazowej.

Tegoroczne hasło brzmi ”Sługa Niepokalanej”, które nawiązuje do 30 rocznicy śmierci. Franciszka Blachnickiego. Jego postawa była i jest dla wielu osób wzorem do naśladowania. Służąc Maryi, służymy samemu Bogu, dlatego animatorzy w postawie świadectwa przyjęli świece oraz Boże błogosławieństwo na znak posłannictwa Chrystusowego. Następnie, każdy z uczestników otrzymał różaniec wraz z modlitwą, którą wszyscy wspólnie przeczytaliśmy, prosząc o dar posiadania siebie w dawaniu siebie, przez wstawiennictwo Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Po zakończonej Eucharystii, spotkaliśmy się w domu katechetycznym by przedstawić grupy uczestników, jak i ich animatorów. Wówczas mogliśmy podzielić się chlebem, który został wcześniej przyniesiony w ofierze podczas Mszy świętej.

"Tylko prawdziwa miłość potrafi zaspokoić głód człowieka i tylko w takiej atmosferze człowiek może się rozwijać i być szczęśliwy" te słowa ks. Franciszka, założyciela opisują idealnie emocje, które urodziły w nas chęć głębszego poznania i stania się sługą Chrystusa.

Autor tekstu: Agnieszka Krasoń

21 września 2019 Sobota. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon