W dniu 9 marca o godz. 20.00 odbyła się w naszej parafii Droga krzyżowa z inscenizacją. Dwunastu aktorów odegrało krótkie scenki dot. każdej ze stacji. Przedstawieniu towarzyszyła muzyka oraz rozważania przygotowane przez młodzież. Mamy nadzieję, że zarówno scenki, jak i rozważania z Pisma Świętego były przemawiające i posłużą do dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego nabożeństwa.

W dniu 14 stycznia 2018 roku w naszej parafii odbyło się spotkanie grupy modlitewnej Apostolatu „Margaretka”. Przed spotkaniem grupa uczestniczyła w modlitwie różańcowej i Mszy świętej w intencji o błogosławieństwo Boże dla wspólnoty na 2018 rok i za kapłanów objętych nieustanną modlitwą. Po mszy świętej w obecności księdza Proboszcza i Wikariusza oraz 40 osób w klimacie bożonarodzeniowym podzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy, podzielono się różnymi informacjami w grupie. Odbyło się to w salce katechetycznej. Było to bardzo serdeczne i rodzinne spotkanie przy pysznym cieście, które wypiekły same Margaret. Zakończyło się błogosławieństwem udzielonym przez ks. Proboszcza.

Wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tego spotkania składam serdeczne „Bóg zapłać.

Organizatorka spotkania.

Zmarła śp. Jadwiga Gargaś, mama Księdza Proboszcza. Pogrzeb w sobotę, 10 lutego o godz. 11.00 w Chmielniku k. Rzeszowa.

Wyjazd parafialny na pogrzeb autokarem o godzinie 9.00 spod kościoła.

Chrzest: 37 osób.

I Komunia Święta: 30 osób.

Bierzmowanie: 30 osób.

Ślub: 10 par.

Pogrzeb: 17 osób.

Ilość rozdanych Komunii św.: ok. 62 000.

Po kolędzie odwiedziliśmy 578 domów (300 - Piaski, 278 - Koniec), w których mieszka 2258 osób.

Na zakończenie Okresu Bożego Narodzenia, w święto Chrztu Pańskiego w naszej świątyni wystąpił chór i orkiestra NICOLAUS z Kraczkowej, który wykonał kilkanaście kolęd. Zespół został założony w 2004 roku z inicjatywy Zdzisława Magonia – dyrygenta zespołu oraz Ks. Mieczysława Biziora – Proboszcza Parafii w Kraczkowej. Amatorski zespół w miarę upływu czasu rozwijał się artystycznie, nagrał kilka płyt oraz zagrał koncerty w wielu miastach Polski ale także poza granicami kraju. NICOLAUS występował między innymi w Bułgarii, Mołdawii, Czechach, na Ukrainie, Bośni i Hercegowinie oraz kilka razy we Włoszech w tym w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Zespół corocznymi koncertami w Łańcuckim Zamku upamiętnia rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Warto dodać, iż zespół, w którego skład w dużej mierze wchodzą amatorzy, ludzie pełni pasji podejmuje się coraz trudniejszych dzieł muzycznych, przyciąga wielu młodych ludzi ale także reprezentuje nasz region w całej Polsce jak i poza jej granicami.

Dziękujemy za piękny koncert kolęd i życzymy dalszego rozwoju i zapału do pracy nad doskonaleniem śpiewu i gry na chwałę Bożą.

Drodzy Parafianie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości, radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego 2018 roku.

Ks. Zbigniew Gargaś.

Ks. Arkadiusz Puzio.

Tematem tegorocznych Rorat była osoba św. Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny. Jak co roku Msze święte ku czci Matki Bożej gromadziły wiele dzieci i dorosłych. Najwytrwalsze dzieci otrzymały pamiątki uczestnictwa. Dziękujemy p. Marii Pawlak za sponsorowanie nagród a dzieciom za zaangażowanie.

Po raz drugi w czasie Adwentu Caritas Polska organizuje akcję „Torby Miłosierdzia”. W naszej parafii wiele osób przyłączyło się do tej jakże potrzebnej inicjatywy. Na zdjęciu znajdują się niektórzy z zaangażowanych w tę akcję. Zebrane dary zostały przekazane osobom potrzebującym. Rozprowadzono również wszystkie świece wigilijne Caritasu.

W dniach 19-21 listopada br. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedził Grecję. W czasie pobytu odznaczył naszego rodaka ks. Jerzego Chorzempę SChr krzyżem oficerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych oraz za kultywowanie polskich tradycji narodowych wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju. Serdecznie gratulujemy.

Kolęda w dniach 27 do 30 grudnia od 8.30. W styczniu od 15.30.

PIASKI.

27 XII. p. Bazan - p. Krztoń i p. Drzał.

28 XII. p. Kudła - p. Ślęzak Tadeusz.

29 XII. p. Chorzępa - p. Poręba.

30 XII. p. Kuźniar - p. Feret Kielar + domy za rzeką.

2 I. p. Bułaś 182 - p. Nowak 205.

3 I. p. Kubas - p. Bełz 241.

4 I. p. Bułaś 228 - p. Czech.

8 I. p. Nowak 274 - p. Furman.

9 I. p. Poźniak do kościoła.

KONIEC.

27 XII. p. Nykiel - p. Szczupaj.

28 XII. p. Pustelak - p. Kogut.

29 XII. p. Bazan - p. Bazan Józef.

30 XII. p. Kaszuba do kościoła.

2 I. p. Wójcik - p. Bereś.

3 I. p. Lech - p. Sołtys.

4 I. p. Rzewnis - p. Kwarta.

8 I. p. Krasoń - p. Bielecki + ulica Stalowa.

9 I. Zagrody.

10 I. Zapole + domy w lesie.

21 września 2019 Sobota. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon