Dary zebrane w czasie akcji Torby miłosierdzia pozwoliły wspomóc potrzebujących naszej parafii. Zdjęcie przedstawia ofiarodawców.

Wszystkim parafianom pragniemy przekazać serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019. Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech Maryja Bogarodzica uprasza potrzebne łaski na każdy dzień.

Niech na każdym z nas spełnią się słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-26).

Ks. Zbigniew Gargaś.

Ks. Arkadiusz Puzio.

PIASKI.

27 XII. (od godz. 9.00) p. Bazan – p. Krztoń i p. Drzał.

28 XII. (od godz. 9.00) p. Kudła – p. Ślęzak Tadeusz.

29 XII. (od godz. 9.00) p. Chorzępa – p. Migut, p. Barczak 195.

2 I. (od godz. 15.30) p. Palenica – p. Wesół 132.

3 I. (od godz. 15.30) p. Barczak 136 – p. Rusznica, p. Furman.

5 I. (od godz. 9.00) p. Wesół 156 – p. Feret Kielar i domy za rzeką.

7 I. (od godz. 15.30) p. Bułaś – p. Nowak 205.

8 I. (od godz. 15.30) p. Kurowska – p. Poźniak 374.

9 I. (od godz. 15.30) p. Bułaś 228 – p. Czech.

10 I. (od godz. 15.30) p. Delikat – p. Furman 292.

11 I. (od godz. 15.30) p. Poźniak do kościoła.

KONIEC.

27 XII. (od godz. 9.00) p. Nykiel – p. Szczupaj.

28 XII. (od godz. 9.00) p. Pustelak – p. Kogut.

29 XII. (od godz. 9.00) Zapole + domy w lesie.

2 I. (od godz. 15.30) p. Cząba – p. Bazan Józef.

3 I. (od godz. 15.30) p. Kaszuba do kościoła.

5 I. (od godz. 9.00) p. Wójcik – p. Sołtys.

7 I. (od godz. 15.30) p. Rzewnis – p. Kwarta.

8 I. (od godz. 15.30) p. Krasoń – p. Rusznica + ulica Stalowa.

9 I. (od godz. 15.30) p. Mazur – p. Bruzda.

Dnia 8 grudnia w Rudnej Wielkiej odbyło się błogosławieństwo lektorów na które przybyło około 120 lektorów, którzy zjechali się z całej diecezji. Z naszej parafii przyjechało 5 kandydatów. Podczas kazania biskup podkreślił aby lektorzy zwracali szczególną uwagę na kulturę słowa. Biskup pobłogosławił alby oraz lektorów a późnej nastąpiła odnowa przyrzeczenia. Pod koniec mszy proboszcz parafii zaprosił wszystkich lektorów do domu parafialnego do odebrania dyplomów oraz na drobny poczęstunek.

Autor tekstu: Piotr Jaskuła

Każdego roku w okolicach 6 grudnia do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj. Okazało się, że na Jego liście są także dzieci i młodzież z grup parafialnych z Wysokiej Głogowskiej. Nasz Gość bardzo się ucieszył, że mógł ich zobaczyć i, jak co roku, rozdał prezenty. Na koniec nasz ks. biskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom spotkania i obiecał, że za rok także do nas przybędzie.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieciom klasy trzeciej zostały wręczone medaliki ku czci Matki Bożej. To etap przygotowania do przyjęcia I komunii świętej. Życzymy dzieciom aby te medaliki noszone z wiarą pomogą im zachować czyste serca.

W październiku br. w naszej parafii został zorganizowany konkurs religijno-plastyczny pt. „Tajemnice z życia Jezusa i Maryi”. Brało w nim udział 61 osób. Dziękujemy za wszystkie prace, które przedstawiały wybraną tajemnicę różańcową. Zostało wyróżnione 12 prac, które znajdują się w galerii.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie ZS w Wysokiej Głogowskiej zapraszają na Wieczór Pieśni Patriotycznej pt. „Za wolność … dziękujemy” , który odbędzie się dnia 17 listopada 2018 o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej szkoły w Wysokiej Głogowskiej.

W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę o godz. 12.00 odśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn narodowy i odmówiliśmy modlitwę za ojczyznę przed figurą bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych po raz trzeci w naszej parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęliśmy wspólnym odmawianiem Różańca i uczestnictwem w Eucharystii ku czci naszych świętych patronów. Następnie odbyła się uroczysta procesja świętych na drugą część spotkania do Domu ludowego. Tam, oprócz zabawy, odbywały się konkursy m. in. na najładniejszy strój świętego lub anioła. Zabawa zakończyła się wspólną modlitwą i błogosławieństwem. W spotkaniu uczestniczyło 35 dzieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom dzieci i nauczycielom za pomoc w organizacji balu, p. Dyrektor Jolancie Kwarta za przeprowadzenie konkursu na najładniejszy stój i wręczenie nagród a p. Małgorzacie Kościelnej za prowadzenie zabawy.

7 czerwca 2020 Niedziela. Uroczystość Najświętszej Trójcy

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon