W niedziele 27 listopada rozpoczęliśmy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny, któremu towarzyszyć będą słowa: "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

Czas adwentu przypomina nam o powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów i przygotowuje nas do świąt Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z wielowiekową tradycją oczekiwanie na przyjście Zbawiciela przepełnione jest modlitwą. Codziennie odprawiana jest Mszą Świętą ku czci Najświętszej Maryi Panny, nazywana roratami.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie wszystkich, szczególnie dzieci z lampionami.

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, podczas Mszy św. o godz. 11.00, Ksiądz Proboszcz dokonał uroczystego przyjęcia do Liturgicznej Służby Ołtarza siedmiu chłopców z klas czwartych szkoły podstawowej. Byli to: Ignacy Bazan, Wojciech Kowalski, Aleksy Łyczko, Michał Sokołowski, Maciej Ślęzak, Piotr Ufnal, Przemysław Węglowski. Moment składania ślubowania przez chłopców, był zarówno dla nich samych, ich rodziców, jak i wszystkich zgromadzonych chwilą podniosłą i uroczystą.

Nowo ustanowionym ministrantom gratulujemy i życzymy , aby służba przy Ołtarzu była dla nich źródłem prawdziwej radości oraz umocnieniem w dalszym, wytrwałym i oddanym jej wypełnianiu. Dziękujemy również Rodzicom za wyrażenie zgody na dołączenie swych synów do LSO naszej parafii.

W dniu 9 listopada, licznie zgromadzona wspólnota parafialna pożegnała śp. Zofię Migut, mamę dwóch sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Nazaretanek pochodzących z naszej parafii.

Wieczny odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

W dniu Święta Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, podczas mszy św. o godz. 17.00 zostały pobłogosławione i wręczone modlitewniki dzieciom klas trzecich, które w dniu 21 maja 2023 r. po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. Życzymy dzieciom, aby modlitewniki towarzyszyły im nie tylko w przygotowaniach do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, ale w codziennej modlitwie i nabożeństwach.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Kościół oddaje cześć nielicznej rzeszy anonimowych Świętych, których nie znanym z nazwiska i imienia. Wśród nich są zapewne nasi ojcowie, matki, dzieci, dziadkowie, sąsiedzi, krewni, przyjaciele, dobroczyńczy.

Odwiedzając dziś groby naszych bliskich, modląc się z nich, zapalając znicze i ofiarując im kwiaty wyrażamy wobec nich naszą wdzięczność za wszelkie dobro, jakie stało się naszym udziałem. Pochylając się nad grobami naszych bliskich mamy również okazję do refleksji nad własnym życiem i dążeniem do świętości. Bo cmentarz ma nam wiele do powiedzenia nie tylko o tych, którzy odeszli, ale i o nas samych. Nie tylko o tym co, było ale co jest i co będzie.

Dziękujemy Wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się na mszach świętych przedpołudniowych w naszej świątyni, oraz po południu na Eucharystii w kaplicy cmentarnej i procesji po cmentarzu.

Po dwóch latach przerwy związanej z covid -19 myśliwi z Towarzystwa Myśliwych w Rzeszowie zgromadzili się na mszy św. w kościele w Wysokiej Głogowskiej, aby wraz ze swoim Księdzem Kapelanem wypraszać potrzebne łaski u św. Huberta.

W dniu 14 października nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wysokiej Głogowskiej, o godz. 9.00 zgromadzili się na uroczystej mszy św., z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Patrona Szkoły. Po uroczystej mszy świętej, którą sprawował proboszcz parafii ks. Zbigniew Gargaś, wszyscy udali się do szkoły na uroczysty apel i program artystyczny. Na zakończenie spotkania zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w szkolny turnieju wiedzy i konkursie plastycznym o św. Janie Kantym. ‎

W czwartek 13 października zakończyliśmy w naszej parafii tegoroczne nabożeństwa fatimskie. 13 dnia miesiąca, od maja do października, wierni naszej parafii gromadzili się licznie na wspólnej modlitwie z różańcem w ręku, aby pojednani z Bogiem, przystąpić do Komunii św. wynagradzającej za własne i cudze grzechy, a także uczyć się składać Panu ofiary w intencji nawrócenia grzeszników, odprawiając nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom, że pomimo przeszkód z powodu malowania kościoła (wówczas nabożeństwa fatimskie odprawiane były na cmentarzu) i deszczowych dni podczas majowych i czerwcowych nabożeństw, licznie gromadzili się na wspólnej modlitwie.

Z okazji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Jana Kantego Patrona naszej szkoły, w dniu 12 października został przeprowadzony konkurs pt. „Mój Patron - św. Jan Kanty”. Dla uczniów klas 5-8 był to turniej wiedzy o życiu i działalności tego świętego kapłana. Natomiast uczniowi klas 1-4 mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej przedstawiające Świętego z Kęt. Prace plastyczne zostały zaprezentowane podczas szkolnego turnieju wiedzy o naszym Patronie. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów postacią św. Jana Kantego. Dziękujemy najmłodszym uczestnikom za trud włożony w wykonanie prac plastycznych, a starszym za pogłębienie wiedzy o swoim Patronie .

W sobotę 1 października rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Każdego dnia w dziesiątkach różańca będzie płynąć do Nieba nasza wspólna modlitwa. Jest to szczególny czas dla uczniów klas trzecich, którzy w tym roku szkolnym po raz pierwszy przyjmą do swojego serca Pana Jezusa. Z tej racji we wtorek 4 października w naszej parafialnej świątyni zostały poświęcone i wręczone różańce, dzieciom przygotowującym się od przyjęcia I Komunii świętej . Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. Po Mszy św. odbyło się spotkanie Księdza Proboszcza z rodzicami dzieci klas trzecich szkoły podstawowej. Zachęcamy i zapraszamy do odmawiania modlitwy różańcowej wszystkich parafian.