W Wielką Niedzielę Mszą świętą o godz. 6.00 dopełniliśmy obrzędów Zmartwychwstania Pańskiego. Na początku przeszliśmy od Grobu Pańskiego w procesji, a następnie po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w Ofierze Eucharystycznej.

W trzecim dniu Triduum Paschalnego przeżywaliśmy najbardziej uroczystą i rozbudowaną liturgię w ciągu całego roku liturgicznego - Wigilię Paschalną. Jest ona centralnym momentem  Triduum Paschalnego  i całego  roku liturgicznego , najważniejszym wyrazem liturgicznej celebracji  Misterium paschalnego . Wszystkie obrzędy Wigilii Paschalnej odbywają się wieczorem lub w nocy. Składa się z czterech liturgii: światła, słowa, chrzcielnej oraz Eucharystycznej. W czasie liturgii światła został poświęcony ogień, przyozdobiony i zapalony Paschał - symbol Chrystusa, który rozprasza ciemności, daje światło i nadzieję. Liturgia słowa była swoistym skrótem historii zbawienia ludzkości. Była pięknym pokazaniem w jaki sposób Bóg stwarza, daje życie, wybawia i opiekuje się człowiekiem i daje nadzieję przez Zmartwychwstanie Syna Bożego. Liturgia chrzcielna rozpoczęła się od śpiewu litanii do wszystkich świętych. Następnie kapłan poświęcił wodę chrzcielną i odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu. Ostatnią częścią była liturgia Eucharystyczna, w czasie której Chrystus złożył siebie Bogu Ojcu w ofierze, dał nam swoje Ciało do spożycia i błogosławił nam na dzieło głoszenia tych prawd w codzienności.

Aby Zmartwychwstały Chrystus ‎ obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ‎ ożywił to, co już martwe, ‎ niech światło Jego Słowa ‎ prowadzi nas przez życie do wieczności.

W tych dniach Świątecznych Kościół prowadzi nas do pustego grobu Jezusa Chrystusa.

Abyśmy usłyszeli niewiarygodne a jednak prawdziwe.

Nie ma Go tutaj, zmartwychwstał.

W liturgii i sakramentach możemy spotkać żywego Zbawiciela.

Wszystkim rodzinom i naszym gościom.

Osobom samotnym, chorym i cierpiącym.

Dzieciom oraz osobom doświadczonym wiekiem.

Życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym ożywiło naszą wiarę w Syna Bożego.

Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni nasze serca pokojem i wielkanocną radością.

Ks. Proboszcz Zbigniew Gargaś, ks. Arkadiusz Puzio.

Drugi dzień Triduum Paschalnego koncentruje się wokół Męki Pana Jezusa. W skład Liturgii tego dnia wchodzą: Liturgia słowa, Modlitwa Powszechna, Adoracja Krzyża, Komunia święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Wielki Czwartek to dzień, w którym Pan Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Przekazał nam również nowe przykazanie miłości - „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja Was umiłowałem”. Na zakończenie uroczystej Mszy świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Kaplicy Adoracji - Ciemnicy.

W Wielką Środę odbyło się nabożeństwo wręczenia krzyży kandydatom do bierzmowania przez rodziców. W tym roku do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpi 25 uczniów 3 klasy gimnazjum. Bierzmowanie odbędzie się w Głogowie-Farze w dniu 14 kwietnia o godz.10.00.

W piątym tygodniu Wielkiego Postu odbyły się w naszej parafii rekolekcje parafialne i szkolne, które przeprowadził ks. Tomasz Rusyn, dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor i moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Główną myślą nauk rekolekcyjnych były biblijne spotkania Jezusa z Nikodemem, Samarytanką oraz kobietą cudzołożną. Rekolekcje zakończyliśmy spowiedzią wielkopostną. Nowym elementem rekolekcji szkolnych był dzień skupienia dla przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania, który odbył się w Domu rekolekcyjnym Tabor w Rzeszowie. Księdzu Tomaszowi dziękujemy za prowadzenie rekolekcji.

W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej tego roku odbyła się w naszej parafii droga krzyżowa w plenerze. Rozpoczęła się o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Nabożeństwo zakończyło się na placu cmentarnym modlitwą za zmarłych i złożeniem na grobach bliskich zniczy, które nieśli uczestnicy w czasie drogi krzyżowej.

17-22 marca – prowadzi ks. Tomasz Rusyn.

Sobota - 17 marca.

18.00 – Projekcja filmu w Domu Ludowym.

Niedziela - 18 marca.

7.00 – Msza święta z nauką ogólną.

9.00 – Msza święta z nauką ogólną.

11.00 – Msza święta z nauką ogólną.

15.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

16.00 – Msza święta.

Poniedziałek - 19 marca.

7.00 – Msza święta z nauką ogólną.

9.00 – Spowiedź dla osób chorych i starszych.

10.00 – Msza święta z nauką dla chorych i sakramentem ‎ namaszczenia.

18.00 – Msza święta z nauką ogólną.

Po Mszy świętej nauka dla małżonków.

Wtorek - 20 marca.

7.00 – Msza święta z nauką ogólną.

9.00 – 12.00 – Rekolekcje szkolne.

18.00 – Msza święta z nauką ogólną.

Po Mszy świętej nauka dla młodzieży.

Środa - 21 marca.

7.00 – Msza święta z nauką ogólną.

9.00 – 12.00 – Rekolekcje szkolne.

18.00 – Msza święta z nauką ogólną i błogosławieństwem ‎ na zakończenie rekolekcji.

Czwartek - 22 marca.

8.00 – Msza święta z nauką ogólną przed sakramentem spowiedzi.

21 września 2019 Sobota. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon