Każdego roku w okolicach 6 grudnia do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj. Okazało się, że na Jego liście są także dzieci i młodzież z grup parafialnych z Wysokiej Głogowskiej. Nasz Gość bardzo się ucieszył, że mógł ich zobaczyć i, jak co roku, rozdał prezenty. Na koniec nasz ks. biskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom spotkania i obiecał, że za rok także do nas przybędzie.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieciom klasy trzeciej zostały wręczone medaliki ku czci Matki Bożej. To etap przygotowania do przyjęcia I komunii świętej. Życzymy dzieciom aby te medaliki noszone z wiarą pomogą im zachować czyste serca.

W październiku br. w naszej parafii został zorganizowany konkurs religijno-plastyczny pt. „Tajemnice z życia Jezusa i Maryi”. Brało w nim udział 61 osób. Dziękujemy za wszystkie prace, które przedstawiały wybraną tajemnicę różańcową. Zostało wyróżnione 12 prac, które znajdują się w galerii.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie ZS w Wysokiej Głogowskiej zapraszają na Wieczór Pieśni Patriotycznej pt. „Za wolność … dziękujemy” , który odbędzie się dnia 17 listopada 2018 o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej szkoły w Wysokiej Głogowskiej.

W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę o godz. 12.00 odśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn narodowy i odmówiliśmy modlitwę za ojczyznę przed figurą bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych po raz trzeci w naszej parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęliśmy wspólnym odmawianiem Różańca i uczestnictwem w Eucharystii ku czci naszych świętych patronów. Następnie odbyła się uroczysta procesja świętych na drugą część spotkania do Domu ludowego. Tam, oprócz zabawy, odbywały się konkursy m. in. na najładniejszy strój świętego lub anioła. Zabawa zakończyła się wspólną modlitwą i błogosławieństwem. W spotkaniu uczestniczyło 35 dzieci. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom dzieci i nauczycielom za pomoc w organizacji balu, p. Dyrektor Jolancie Kwarta za przeprowadzenie konkursu na najładniejszy stój i wręczenie nagród a p. Małgorzacie Kościelnej za prowadzenie zabawy.

Zakończyliśmy tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie przy licznym udziale parafian i gości. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Proboszcz, w którym przypomniał główne idee tych modlitewnych spotkań oraz uświadomił parafianom zbliżający się jubileusz 25-lecia modlitw do Pani Fatimskiej. Zapowiedział także misje parafialne z okazji zbliżającego się 50-lecia konsekracji naszej świątyni. Po zakończeniu nabożeństwa kolejna rodzina przyjęła figurę Matki Bożej swego domu w ramach peregrynaji.

Październik jest tradycyjnie związany z różańcem w kościele katolickim. W naszej parafii, która nosi wezwanie NMP Różańcowej, nabożeństwa różańcowe odbywają się w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania tej pięknej modlitwy, którą nauczyła nas Matka Boża.

Pierwsza niedziela października w naszej parafii jest związana z kultem NMP Różańcowej. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczył J.E. ks. bp Kazimierz Górny. W homilii nawiązał do historii powstania nabożeństw różańcowych. Dziękujemy ks. biskupowi za przewodniczenie uroczystej Eucharystii, księżom z dekanatu za obecność oraz wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę do Patronki naszej parafii.

W ostatni dzień przed rozpoczęciem nabożeństw różańcowych, dzieciom klasy trzeciej zostały wręczone różańce. To kolejny etap przygotowania do przyjęcia I komunii świętej. Zachęcamy i zapraszamy do odmawiania modlitwy różańcowej w październiku wszystkich parafian.

21 września 2019 Sobota. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon