Nabożeństwo wręczenia krzyża kandydatom do bierzmowania jest jednym z ważniejszych etapów w procesie przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W naszej parafii uczniowie klasy III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej otrzymali z rąk swoich rodziców znak naszej wiary. Wraz z krzyżem otrzymali błogosławieństwo rodzicielskie. Na zakończenie obrzędu młodzież podziękowała swoim rodzicom za dar życia, wiary, chleb powszedni i trud wychowania całując ich ręce.

Z okazji Światowego Dnia Chorych odbyło się nabożeństwo w intencji osób starszych i cierpiących. Po Mszy świętej kapłan pobłogosławił Najświętszym Sakramentem. Wszyscy chętni mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Skorzystało z tego około 50 osób.

W dniu 27 stycznia odbyło się spotkanie Grupy Modlitewnej Apostolatu Margaretka. Przed Mszą świętą wieczorną został odmówiony różaniec dziękczynno-błagalny za 10 lat Apostolatu w naszej parafii. Spotkanie po Mszy świętej odbyło się w radosnej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

W naszej parafii od 2007 do 2018 roku zostały założone 32 margaretki w intencji następujących kapłanów.

1) śp ks. Jan Kubas.

2) śp ks. Stanisław Drzał.

3) śp ks. Edward Wilk.

4) J.E. ks. bp Mieczysław Mokrzycki.

5) J.E. ks. bp Jan Wątroba.

6) J.E. ks. bp Edward Białogłowski.

7) ks. Zbigniew Gargaś.

8) ks. Arkadiusz Puzio.

9) ks. Jerzy Chorzempa.

10) ks. Krzysztof Rusznica.

11) O. Sergiusz Ślęzak.

12) ks. Augustyn Bazan.

13) Ks. Zbigniew Beskur.

14) ks. Wojciech Bazan.

15) ks. Krzysztof Szumigraj.

16) ks. Zdzisław Janiec.

17) ks. Stanisław Kamiński.

18) ks. Tomasz Czeluśniak.

19) ks. Robert Dziedzic.

20) ks. Marcin Dudek.

21) ks. Stanisław Orszak.

22) ks. Stanisław Ruszel.

23) ks. Grzegorz Białoń.

24) ks. Mateusz Kowalski.

W uroczystość Objawienia Pańskiego odbył się Wieczór kolęd i pastorałek w naszym kościele parafialnym. Schola parafialna zaprezentowała 12 utworów: Adeste fideles, O gwiazdo betlejemska, Jak w Betlejem, Mizerna cicha, Anioł pasterzom mówił, Zaśnij Dziecino, Przybieżeli do Betlejem, Narodził się Jezus Chrystus, Mędrcy świata, Radość dziś nastała, Gdy śliczna Panna oraz Kolęda Maryi. Każdy uczestnik mógł włączyć się w uwielbienie Pana Boga śpiewem wspólnie wykonując niektóre kolędy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania: Patrycji Sumara, Julii Łyczko, Alicji Smykała, wszystkim dziewczynom ze scholi parafialnej oraz osobom przedstawiającym jasełka. Dziękujemy także Robertowi Nowakowi za nagłośnienie w czasie koncertu. Bóg zapłać wszystkim, którzy po zakończeniu złożyli ofiarę na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne dla młodzieży naszej parafii.

Rok 2018 obfitował w rocznicę ślubów naszych parafian.

1) Stanisław i Maria Migut – 60. rocznica ślubu.

2) Bronisław i Stanisława Baran – 50. rocznica ślubu.

3) Mieczysław i Teresa Baran – 45. rocznica ślubu.

4) Wiesław i Bożena Migut – 30. rocznica ślubu.

5) Kazimierz i Bogumiła Kwarta – 30. rocznica ślubu.

6) Jan i Krystyna Balawender – 30. rocznica ślubu.

7) Jan i Halina Płoch – 25.rocznica ślubu.

8) Piotr i Monika Kogut – 10. rocznica ślubu.

Wszystkim P.T. Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na dalsze lata wspólnego życia.

Chrzest: 27 osób.

I Komunia Święta: 28 osób.

Bierzmowanie: 21 osób.

Ślub: 10 par.

Pogrzeb: 20 osób.

Ilość rozdanych Komunii św.: ok. 62 000.

Dary zebrane w czasie akcji Torby miłosierdzia pozwoliły wspomóc potrzebujących naszej parafii. Zdjęcie przedstawia ofiarodawców.

Wszystkim parafianom pragniemy przekazać serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019. Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech Maryja Bogarodzica uprasza potrzebne łaski na każdy dzień.

Niech na każdym z nas spełnią się słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-26).

Ks. Zbigniew Gargaś.

Ks. Arkadiusz Puzio.

PIASKI.

27 XII. (od godz. 9.00) p. Bazan – p. Krztoń i p. Drzał.

28 XII. (od godz. 9.00) p. Kudła – p. Ślęzak Tadeusz.

29 XII. (od godz. 9.00) p. Chorzępa – p. Migut, p. Barczak 195.

2 I. (od godz. 15.30) p. Palenica – p. Wesół 132.

3 I. (od godz. 15.30) p. Barczak 136 – p. Rusznica, p. Furman.

5 I. (od godz. 9.00) p. Wesół 156 – p. Feret Kielar i domy za rzeką.

7 I. (od godz. 15.30) p. Bułaś – p. Nowak 205.

8 I. (od godz. 15.30) p. Kurowska – p. Poźniak 374.

9 I. (od godz. 15.30) p. Bułaś 228 – p. Czech.

10 I. (od godz. 15.30) p. Delikat – p. Furman 292.

11 I. (od godz. 15.30) p. Poźniak do kościoła.

KONIEC.

27 XII. (od godz. 9.00) p. Nykiel – p. Szczupaj.

28 XII. (od godz. 9.00) p. Pustelak – p. Kogut.

29 XII. (od godz. 9.00) Zapole + domy w lesie.

2 I. (od godz. 15.30) p. Cząba – p. Bazan Józef.

3 I. (od godz. 15.30) p. Kaszuba do kościoła.

5 I. (od godz. 9.00) p. Wójcik – p. Sołtys.

7 I. (od godz. 15.30) p. Rzewnis – p. Kwarta.

8 I. (od godz. 15.30) p. Krasoń – p. Rusznica + ulica Stalowa.

9 I. (od godz. 15.30) p. Mazur – p. Bruzda.

Dnia 8 grudnia w Rudnej Wielkiej odbyło się błogosławieństwo lektorów na które przybyło około 120 lektorów, którzy zjechali się z całej diecezji. Z naszej parafii przyjechało 5 kandydatów. Podczas kazania biskup podkreślił aby lektorzy zwracali szczególną uwagę na kulturę słowa. Biskup pobłogosławił alby oraz lektorów a późnej nastąpiła odnowa przyrzeczenia. Pod koniec mszy proboszcz parafii zaprosił wszystkich lektorów do domu parafialnego do odebrania dyplomów oraz na drobny poczęstunek.

Autor tekstu: Piotr Jaskuła

21 września 2019 Sobota. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon