1. Aleksander Gielarowski

20. Łyczko Jan 65 l

21. Kubas Maria 69 l

22. Kwarta Stanisław 65 l

Dla wielu polskich rodzin wieczór wigilijny kończy się udziałem we Mszy Świętej, zwaną pasterką, którą rozpoczynamy obchody tajemnicy narodzenia Bożej Dzieciny. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem.

W naszej świątyni przed uroczystą mszą św., zwaną pasterską, odbyło się czuwanie modlitewne wprowadzające w nastrój Bożego Narodzenia. Składamy serdeczne podziękowanie parafianom za liczny udział we Mszy św. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy Chórowi „Rosarium” pod dyrygenturą p. Partycji Sumary, za ubogacenie dzisiejszej liturgii i przygotowanie programu słowno-muzycznego.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy zapominamy na moment o codziennej rutynie, siadamy do wspólnego stołu wraz z najbliższymi i przepełniamy nasze serca radością płynącą z nadejścia Zbawiciela.

Pragniemy na czas świąt przekazać parafianom nasze kapłańskie życzenia. Niech w domach wiernych zapanuje pobożna i piękna miłość. Niech Chrystus w tajemnicy Bożego Narodzenia obdarza wszystkich obfitymi łaskami, pokojem i radością. Niech Maryja Bogarodzica uprasza potrzebne łaski na każdy dzień.

Niech na każdym z nas spełnią się słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6, 24-26)

Ks. Zbigniew Gargaś

Ks. Piotr Stawasz

Każdego roku w okolicach 6 grudnia do grzecznych dzieci przychodzi św. Mikołaj. Okazało się, że na Jego liście są także dzieci i młodzież z grup parafialnych z Wysokiej Głogowskiej. Nasz Gość bardzo się ucieszył, że mógł ich zobaczyć i, jak co roku, rozdał prezenty. Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieje, że za rok znów do nas przybędzie.

Do zobaczenia!!!

26.11 2023 roku wraz z innymi przedstawicielami Ruchu Światło-Życie oraz Liturgicznej Służby Ołtarza uczestniczyliśmy w „Uczcie Królewskiej”, która rozpoczęła się od Mszy Świętej w Katedrze Rzeszowskiej. Następnie w uroczystym przemarszu udaliśmy się do Uniwersytetu Rzeszowskiego, któremu towarzyszył śpiew i cudowne emocje. Na miejscu uczestniczyliśmy w dyskotece, a później wysłuchaliśmy wzruszających świadectw kilku osób, takich jak Piotr „Edzio” Bylina, czy Ela Goldmann. Na koniec mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknej adoracji.

Julia Furman

Dnia 18 listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem J.E. biskupa Jana Wątroby. W czasie uroczystości czcigodny biskup ordynariusz pobłogosławił nowym lektorów Dziecezji Rzeszowskiej. Wśród nich Jakuba Koguta i Macieja Kowalskiego z naszej parafii. Nowym lektorom życzymy pięknego przeżycia czasu posługi na parafiach i błogosławieństwa bożego.

04.11.2023 myśliwi z Towarzystwa Myśliwych w Rzeszowie zgromadzili się na mszy świętej ku czci św. Huberta. Po mszy świętej odbyło się ślubowanie nowych przyjętych kolegów. Na koniec myśliwi spotkali się w domku myśliwskim na tradycyjnej biesiadzie.

Wieczne odpoczywanie racz dać im Panie…..