Plenerowa Droga krzyżowa zgromadziła licznych czcicieli męki Zbawiciela. Tematem przewodnim rozważań, czytanych przez p. Małgorzatę Furman i p. Agatę Majewską, była rodzina. W czasie procesji krzyż nieśli przedstawiciele rodzin naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia.

W 9. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem modliliśmy się za dusze tych, którzy zginęli w służbie ojczyzny. Po Mszy świętej w kaplicy cmentarnejprzeszliśmy pod tablicę upamiętniającą tragiczne wydarzenie. W hołdzie poległym wieniec pod tablicą złożyli starosta powiatowy Józef Jodłowski i radna powiatu Lucyna Sokołowska.

W wieku 89 lat odeszła do Boga po wieczną nagrodę Ś.P. Maria Ślęzak, mama ojca Sergiusza Ślęzaka. W pogrzebie wzięło udział 30 kapłanów oraz liczna rzesza parafian oraz gości, zwłaszcza z Kielc, gdzie ojciec Sergiusz duszpasterzuje. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową w plenerze, która odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz.19.00. Rozpoczęcie w kościele parafialnym. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

W dniu 29 marca br. o godz. 20.00 odbyła się w naszej parafii „Droga Krzyżowa z szachownicą”. Nabożeństwo poprowadziła młodzież oazowa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną modlitwę.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Drogę krzyżową pt. „Szachownica”, która odbędzie się w najbliższy piątek 29 marca o godz. 20.00 w naszym kościele parafialnym.

W związku z Niedzielą Solidarności z Misjonarzami publikujemy zdjęcia i świadectwo o naszej parafiance Katarzynie Cząba, która spędziła kilka miesięcy jako wolontariuszka i rehabilitantka w Boliwii.

ŚWIADECTWO.

Katarzyna Cząba spędziła z Nami czas na misji w boliwijskim mieście Oruro od listopada 2018 r. do lutego 2019. służąc charytatywnie jako wolontariusz misyjny. Ufamy że Kasia powróci jeszcze do nas i będzie mogła dalej służyć tym biednym ludziom.

Kilka słów o naszej działalności misyjnej w tym mieście. Placówka misyjna znajduje się w Oruro, w Boliwii w Andach Środkowych na płaskowyżu Altiplano, na wysokości 3709 m n.p.m.

O roślinność tu bardzo trudno, bo panuje tu typowo górski klimat, natomiast można spotkać w mieście drzewo, szczególnie w parkach, gdzie celowo się o nie troszczy, ze względu na małą ilość tlenu.

Ludzie tu żyjący to ludzie gór, często trudniący się górnictwem, bo w naszym rejonie mnóstwo jest kopalń. Posługują się nie rzadko językami quechua i aymara, a szczególnie można tego doświadczyć na targach, które tutaj zwą się mercado. I w tym wszystkim My – Siostry Terezjanki. Pracujemy tu we dwie i do tej pory była z nami Kasia która posługiwała jako rehabilitantka i zapaliła wszystkich Nas swoją energią i radością. S. Elżbieta posługuje jako zakrystianka w katedrze, natomiast ja czyli S. Joanna posługuję w diecezjalnej komisji Biblii i katechezy, która ma na celu propagować i zachęcać do czytania i poznawania Słowa Bożego oraz obejmuje formacją wszystkich katechistów, pracujących w diecezji Oruro. Misja to dom po siostrach hiszpankach, które przeniosły się wraz ze swoimi niepełnosprawnymi wychowankami do Cochabamby. Dom jest ogromny i ma wiele możliwości, ale wszystko powoli.

W lutym ruszyła świetlica dla dzieci z naszego barrio w CENTRUM PASTORALNYM im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumne i troszkę zmęczone. Na chwilę obecną potrzebujemy czasu, by przyzwyczaić się do nowego rytmu życia. To jednak nie jest istotne. Istotny jest fakt, że możemy pracować z dzieciakami w naszym domu . Są to dzieciaki od 3 lat do 15, które potrzebują prawie wszystkiego, a przede wszystkim miłości...więc dużo osób do kochania, bo prawie 50. I gdyby ktoś chciał pomóc nam kochać - to ZAPRASZAMY - do wszelkiego rodzaju współpracy.

Potrzeby są ogromne, bieda daje o sobie znać. Wraz z pojawieniem się Kasi, która służyła m.in. jako rehabilitantka z racji swojego zawodu, utworzyłyśmy bezpłatny punkt rehabilitacyjny dla mieszkańców, sąsiadujących z Misją. Pacjentów jest bardzo dużo Kasia skradła ich serca i wszyscy czekają na jej powrót . Zapraszamy do wsparcia Naszej Misji a My zapewniamy o modlitwie i pamięci za wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dzielmy się dobrem.

Hermanas Teresianas.

BOLIWIA.

Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Różańcowej i wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Kobiet wszystkim Parafiankom życzą Ks. Proboszcz i ks. Wikariusz.

W dniu 7 marca br. młodzież parafii Wysoka Głogowska, Rudna Wielka oraz Rogoźnica przystąpiła do Sakramentu bierzmowania. Mszy świętej przewodniczył i sakrament bierzmowania udzielił J.E. ks. bp Jan Wątroba, Ordynariusz Rzeszowski. Z nasze parafii do sakramentu przystąpiło 50 osób.

W Środę Popielcową na wieczornej Mszy świętej dzieci klasy trzeciej szkoły podstawowej otrzymały książeczki do nabożeństwa. Życzymy dzieciom aby modlitewniki towarzyszyły im w przygotowaniach do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz w codziennej modlitwie i nabożeństwach.

21 września 2019 Sobota. Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon