Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragniemy wszystkim Parafianom oraz Gościom złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech Jezus narodzony z Najświętszej Maryi Panny obdarza wiarą, która odmieni nasze serca, nadzieją, że jutro będzie lepsze, miłością, która przetrwa najgorsze momenty w życiu. Niech wprowadza pokój i radość do Waszych domów, rodzin i miejsc pracy oraz obdarza wszelkimi łaskami, nade wszystko tak potrzebnym wszystkim zdrowiem. Błogosławionych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Ks. Zbigniew Gargaś

Ks. Ryszard Sowa

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7). Kolejny już raz nasi parafianie dołączając się do corocznej akcji Caritas „Adwentowe Torby Miłosierdzia”, ofiarowali „Dar serca”. Torby z wypełnionymi produktami spożywczymi zostały przekazane potrzebującym przed świętami Bożego Narodzenia. Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom.

W Uroczystość Chrystusa Króla, Ksiądz Proboszcz w imieniu całej parafii podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania postumentu pod figurę Chrystusa Króla. Wyrażono podziękowanie Panu Januszowi Wesołowi oraz właścicielom placu, na którym został usytuowany postument państwu Katarzynie i Januszowi Ślęzakom.

Po rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię w Uroczystość Wszystkich Świętych Parafianie z Wysokiej Głogowskiej wraz ze swymi Duszpasterzami zgromadzili się na parafialnym cmentarzu na Mszy św. i procesji.

Szkolne Koło Caritas prowadziło zbiórkę na rzecz odnowy zabytkowych grobów zwłaszcza pierwszego proboszcz ks. Władysława Łańcuckiego. Zebrano 2442, 62 zł i jedno euro. Zbiórka ta będzie systematycznie powtarzana w kolejnych latach.

Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

O godz. 11.00 odbyła się suma odpustową, którą prowadził Proboszcz parafii Mrowla ks. Ryszard Tokarz. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienie dzisiejszej uroczystości, tj. LSO, DSM, OSP, niosącym figury. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz mile czasu spędzonego gronie najbliższej rodziny.

W sobotę 18 września podczas uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu bp Jan Wątroba udzielił błogosławieństwa 47 nowym animatorom Liturgicznej Służby Ołtarza, pochodzącym z 31 parafii diecezji rzeszowskiej. Błogosławieństwo przyjął także lektor naszej parafii Jan Szczygieł. Animatorowi Janowi życzymy owocnej posługi dla parafii.

W dniu 11 września 2021 r. o godz. 17.00 została odprawiona msza św., po której poświecono i przekazano OSP Wysoka Głogowska nowy samochód strażacki. Przyczyni się on do większego bezpieczeństwa mieszkańców Wysokiej Głogowskiej i całej gminy.

W niedzielę 1 sierpnia na sumie jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodził nasz rodak ks. Augustyn Bazan, Cr. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Krzysztof Jan Swół, przełożony prowincjalny zgromadzenia Zmartwychwstańców. Uroczystą Eucharystię koncelebrował również ks. Jerzy Rolka. Ks. Augustynowi gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy wielu łask Bożych na dalsze lata kapłańskiego życia.

Zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Po Mszy świętej nastąpiło zgodnie z tradycją błogosławieństwo dzieci a także poświęcenie ziół i wianków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, a szczególnie tym, którzy przez cały tydzień przyczynili się do uroczystego przeżycia oktawy. Po zakończeniu obrzędów dzieci zostały obdarowane słodyczami.