Zakończyliśmy nabożeństwa majowe. Tradycyjnie dzieci, które najpilniej uczestniczyły w majówkach otrzymały nagrody za swoją wytrwałość. Najważniejszą nagrodą są otrzymane łaski wyproszone przez wstawiennictwo Matki Bożej.

Dnia 21 maja br. 30 dzieci pierwszy raz przyjęło do swego serca Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Przygotowywały się one do przyjęcia sakramentu pokuty i Eucharystii przez trzy lata podczas katechezy. Ostatnie tygodnie były przeżyciem wyjątkowym dla dzieci i rodziców ze względu na bezpośrednie przygotowania do przyjęcia tych sakramentów. Uroczyste przyjęcie Chrystusa ukrytego w Eucharystii odbyło się o godz.11.00. Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe życie.

W dniu 14 maja dzieci klasy IV szkoły podstawowej obchodziły rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej. W uroczystości brało udział 22 dzieci wraz z rodzicami. Homilię wygłosił ks. Proboszcz.

Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski odbyła się w naszej parafii zbiórka do puszek na potrzeby ofiar wojny w Syrii, zwłaszcza mieszkańców Aleppo. Zbiórkę przeprowadził nasz szkolny oddział koła Caritas.

W setną rocznicę pierwszego z objawień fatimskich, 13 maja br. o godz. 18.00 została odprawiona w naszej parafii uroczysta Msza św. ku czci NMP Fatimskiej. Liturgii przewodniczył nasz rodak ks. Krzysztof Rusznica, wikariusz parafii w Strzyżowie, przeżywający 20 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Ks. Jubilat wygłosił także homilię. Na zakończenie Mszy świętej przeszliśmy w procesji dłuższą niż zwykle trasą wokół parku odmawiając część radosną modlitwę różańcowej. Księdzu Krzysztofowi z okazji jubileuszu życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

W czwartek, dnia 11 maja o godzinie 7.00 rozpoczęliśmy pielgrzymkę do miejsca narodzin, życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Pierwszym punktem podróży było zwiedzenie sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Jest to miejsce, gdzie spoczywa jej ciało. Tam poznaliśmy historię 16-letniej męczennicy i uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Następnie udaliśmy się do Wał-Rudy gdzie znajduje się jej dom rodzinny. Wspólnie go odwiedziliśmy, a później podążaliśmy szlakiem jej męczeństwa. Zwieńczeniem naszej pielgrzymki było wspólne grillowanie w „Zabawskiej stodole”.

Wycieczkę zakończyliśmy szczęśliwym przyjazdem do domu. Pobyt u błogosławionej pozostanie na trwałe w naszej pamięci, jej zasady życia, które powinni znać i przestrzegać wszyscy młodzi.

Autorzy tekstu: Anna Wepsięć, Patrycja Kubicz

W dniu 7 maja br. o godzinie 11.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej naszej miejscowości. Uroczystość związana była z obchodami ku czci św. Floriana, patrona strażaków.

Diecezja Rzeszowska przeżywa w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji ks. biskup Jan Wątroba przyznaje niektórym diecezjanom dyplom i medal „Bene Merenti”. Jest to honorowe odznaczenie za długoletnie i wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju parafii lub diecezji. Wśród tej grupy osób jest także pan Bronisław Baran, który został odznaczony za posługę kościelnego w naszej parafii oraz za pomoc w rozbudowie kościoła parafialnego i plebanii. Gratulujemy.

Uroczystą Mszą świętą rezurekcyjną dopełniliśmy obrzędów Zmartwychwstania Pańskiego. Na początku przeszliśmy od Grobu Pańskiego w procesji, a następnie po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w Ofierze Eucharystycznej.

Trzeci dzień Triduum Paschalnego rozpoczął się od najpiękniejszej i najbardziej rozbudowanej liturgii w ciągu roku - Wigilii Paschalnej. Składała się z czterech liturgii: światła, słowa, chrzcielnej oraz Eucharystycznej. W czasie liturgii światła został poświęcony ogień, przyozdobiony i zapalony Paschał – symbol Chrystusa, który rozprasza ciemności, daje światło i nadzieję. Liturgia słowa była swoistym skrótem historii zbawienia ludzkości. Była pięknym pokazaniem w jaki sposób Bóg stwarza, daje życie, wybawia i opiekuje się człowiekiem i daje nadzieję przez Zmartwychwstanie Syna Bożego. Liturgia chrzcielna rozpoczęła się od śpiewu litanii do wszystkich świętych. Następnie kapłan poświęcił wodę chrzcielną i odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu. Ostatnią częścią była liturgia Eucharystyczna, w czasie której Chrystus złożył siebie Bogu Ojcu w ofierze, dał nam swoje Ciało do spożycia i błogosławił nam na dzieło głoszenia tych prawd w codzienności.

11 grudnia 2019 Środa. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon