W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej o godz. 19.00 odbyła się po raz pierwszy w naszej parafii Droga Krzyżowa w plenerze. Rozpoczęła się w kościele. Następnie przeszliśmy wyznaczoną trasą wokół szkoły, by zakończyć przy Domu Ludowym.

W dniu 2 kwietnia br. w naszej parafii odbyła się wizytacja biskupia. Naszą parafię odwiedził Ordynariusz naszej diecezji – bp Jan Wątroba. O godz. 8.50 przed drzwiami kościoła księża, asysta liturgiczna i przedstawiciele parafii powitali ks. biskupa, który pobłogosławił chleb i klucze do świątyni oraz pokropił wiernych. Później udał się do świątyni, aby spotkać się z parafianami zgromadzonymi na liturgii. Po chwili cichej modlitwy odmówił kolektę ze wspomnienia patronki naszej parafii – Matki Bożej Różańcowej. Następnie dzieci, młodzież i dorośli oraz ks. Proboszcz w imieniu całej wspólnoty powitali ks. biskupa. O godz. 9.10 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, w której wziął udział Ordynariusz naszej diecezji. Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz. Po błogosławieństwie odbyło się spotkanie ks. biskupa z grupami duszpasterskimi dorosłych, które działają w naszej parafii, takimi jak: Rada parafialna, Róże Różańcowe, Apostolstwo Margaretka, Grupa Modlitewna, Chór męski „Gloria” i Akcja katolicka.

O godzinie 11.00 została odprawiona druga uroczysta Msza święta, tym razem celebrowana przez J.E. księdza biskupa Jana Wątrobę. Podczas niej uczniowie klasy III gimnazjum przyjęli sakrament bierzmowania. Po Eucharystii odbyło się spotkanie księdza biskupa z młodzieżowymi grupami działającymi w naszej parafii. Są to: Liturgiczna Służba Ołtarza, Dziewczęca Służba Maryjna, Schola parafialna oraz Ruch Światło-Życie.

Po tej Mszy świętej i obiedzie z księżmi z dekanatu, ks. biskup odwiedził wybranego chorego z naszej parafii, a następnie uczestniczył w Gorzkich Żalach i Eucharystii o godz. 16.00. Kilka dni później, w środę 5 kwietnia, ksiądz biskup odwiedził jeszcze Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej i Środowiskowy Dom Samopomocy.

W dniu 17 lutego o godzinie 18.00 w Domu Ludowym w Wysokiej Głogowskiej odbyła się projekcja filmu pod tytułem „Siła Modlitwy” opowiadającego o kryzysie małżeństwa i skuteczności modlitwy. Był to etap przygotowania do wieczoru uwielbienia, który odbył się dzień później. Spotkanie poprowadził i katechezę wygłosił ksiądz Tomasz Rusyn, diecezjalny duszpasterz Ruchu Światło-Życie i dyrektor Domu Diecezjalnego „Tabor”. Po katechezie odbyła się adoracyjna modlitwa uwielbienia zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Animatorami muzycznymi była grupa modlitewna Crucis Splendor z Malawy.

Wzorem lat ubiegłych w każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 20.00 odbywała się droga krzyżowa, którą prowadziła młodzież naszej parafii. W tym roku tematem przewodnim był kerygmat czyli zbiór podstawowych prawd chrześcijaństwa. Rozważania drogi krzyżowej poprzedzała etiuda ewangelizacyjna i orędzie.

Pantomima „Miłość”

Pantomima „Grzech”

Pantomima „Jezus Pan i Zbawiciel”

Pantomima „Odkupienie”