2 Kor 9, 6-11 Zachęta do hojności

Czytanie z Drugiego Listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian

Bracia:
Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.
A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane: «Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość jego trwa na wieki».
Ten zaś, który daje nasienie siewcy, i chleba dostarczy ku pokrzepieniu, i ziarno rozmnoży, i zwiększy plon waszej sprawiedliwości. Wzbogaceni we wszystko, będziecie pełni wszelkiej prostoty, która składa przez nas dziękczynienie Bogu.

Ps 112 (111), 1-2. 3-4. 9 (R.: por. 1a)

Błogosławiony człowiek, który boi się Pana *
i wielką radość znajduje w Jego przykazaniach.
Potomstwo jego będzie potężne na ziemi, *
dostąpi błogosławieństwa pokolenie prawych.

Rozdaje i obdarza ubogich, *
jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze,
wywyższona z chwałą *
będzie jego potęga.

Błogosławiony, kto się boi Pana.

Dobrobyt i bogactwo będą w jego domu, *
a jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze.
On wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych, *
łagodny, miłosierny i sprawiedliwy.

J 14, 23

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,
a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.

Mt 6, 1-6. 16-18 Dobre uczynki pełnić w ukryciu

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.
Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie».

Nawiedzenie rodzin przez figurę Matki Bożej Fatimskiej.

W roku 2017 przeżywamy wielki jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Objawienia te związane są z wezwaniem Maryi skierowanym do nas o nawrócenie, modlitwę różańcową i pokój. Orędzie Matki Bożej Fatimskiej skierowane do wszystkich chrześcijan i współczesnego świata pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie. Zawarte jest ono w następujących słowach: Jestem Królową Różańca Świętego. Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie, by Boga tak ciężko obrażanego dłużej nie martwiła.

Przesłanie Matki Bożej z Fatimy:

• Nawracajcie się! Przestańcie grzeszyć! Świętymi bądźcie!
  • Módlcie się! Odmawiajcie różaniec!
  • Czyńcie pokutę za swoje grzechy! Umartwiajcie się!

Kolejne, prywatne objawienia sługi Bożej, siostry Łucji, mówią o tym, że ludzie z Niepokalanego Serca Maryi winni czerpać pokój, który Bóg Jej powierzył.

Umiłowani Parafianie! Już od 22 lat w parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Wysokiej Głogowskiej odbywają się nabożeństwa fatimskie. W tych niezwykłych chwilach dziejów Kościoła i świata pragniemy odpowiedzieć Bogu na Jego wołanie o nawrócenie ludzkich serc, udziałem rodzin naszej parafii w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Mam nadzieję, że to Nawiedzenie przyczyni się do pogłębienia życia religijnego w rodzinach oraz przyniesie wiele duchowych owoców.

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

Przejęcie figury od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia o godz. 18.00. W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej Fatimskiej.

Proponowany przebieg nawiedzenia

• Wniesienie figury do domu i ustawienie w przygotowanym miejscu: stół nakryty białym obrusem, księga Pisma Świętego, dwie świece, może być gromnica, kwiaty.
  • Pieśń na przywitanie: O Maryjo witam Cię…
  • Odczytanie Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety (Łk 1,39-56).
  • Odmówienie różańca świętego z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • Akt zawierzenia rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Wieczorny pacierz przy figurze:
    • Litania do Niepokalanego Serca Maryi
    • Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
  • Poranny pacierz przy figurze:
    • Śpiew pieśni „Kiedy ranne wstają zorze”
    • Codzienne modlitwy poranne.
  • Zachęcamy, aby pozostający w domu w dowolnym dla siebie czasie zaśpiewali Godzinki i odmówili różaniec święty z rozważaniem tajemnic z danego dnia.
  • O godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Powracający ze szkoły/pracy odmawiają krótką modlitwę sami lub wspólnie przed figurą.

Modlitwa przed przekazaniem figury następnej rodzinie, np. złożenie hołdu ze śpiewem fatimskiej pieśni maryjnej lub odmawiając cząstkę różańca świętego wynosimy figurkę z domu by przekazać ją następnej rodzinie.

Matka Boża Fatimska

Część pierwsza