W setną rocznicę pierwszego z objawień fatimskich, 13 maja br. o godz. 18.00 została odprawiona w naszej parafii uroczysta Msza św. ku czci NMP Fatimskiej. Liturgii przewodniczył nasz rodak ks. Krzysztof Rusznica, wikariusz parafii w Strzyżowie, przeżywający 20 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Ks. Jubilat wygłosił także homilię. Na zakończenie Mszy świętej przeszliśmy w procesji dłuższą niż zwykle trasą wokół parku odmawiając część radosną modlitwę różańcowej. Księdzu Krzysztofowi z okazji jubileuszu życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

W czwartek, dnia 11 maja o godzinie 7.00 rozpoczęliśmy pielgrzymkę do miejsca narodzin, życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Pierwszym punktem podróży było zwiedzenie sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Jest to miejsce, gdzie spoczywa jej ciało. Tam poznaliśmy historię 16-letniej męczennicy i uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Następnie udaliśmy się do Wał-Rudy gdzie znajduje się jej dom rodzinny. Wspólnie go odwiedziliśmy, a później podążaliśmy szlakiem jej męczeństwa. Zwieńczeniem naszej pielgrzymki było wspólne grillowanie w „Zabawskiej stodole”.

Wycieczkę zakończyliśmy szczęśliwym przyjazdem do domu. Pobyt u błogosławionej pozostanie na trwałe w naszej pamięci, jej zasady życia, które powinni znać i przestrzegać wszyscy młodzi.

Autorzy tekstu: Anna Wepsięć, Patrycja Kubicz

W dniu 7 maja br. o godzinie 11.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej naszej miejscowości. Uroczystość związana była z obchodami ku czci św. Floriana, patrona strażaków.

Diecezja Rzeszowska przeżywa w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji ks. biskup Jan Wątroba przyznaje niektórym diecezjanom dyplom i medal „Bene Merenti”. Jest to honorowe odznaczenie za długoletnie i wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju parafii lub diecezji. Wśród tej grupy osób jest także pan Bronisław Baran, który został odznaczony za posługę kościelnego w naszej parafii oraz za pomoc w rozbudowie kościoła parafialnego i plebanii. Gratulujemy.

Uroczystą Mszą świętą rezurekcyjną dopełniliśmy obrzędów Zmartwychwstania Pańskiego. Na początku przeszliśmy od Grobu Pańskiego w procesji, a następnie po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem uczestniczyliśmy w Ofierze Eucharystycznej.

Trzeci dzień Triduum Paschalnego rozpoczął się od najpiękniejszej i najbardziej rozbudowanej liturgii w ciągu roku - Wigilii Paschalnej. Składała się z czterech liturgii: światła, słowa, chrzcielnej oraz Eucharystycznej. W czasie liturgii światła został poświęcony ogień, przyozdobiony i zapalony Paschał – symbol Chrystusa, który rozprasza ciemności, daje światło i nadzieję. Liturgia słowa była swoistym skrótem historii zbawienia ludzkości. Była pięknym pokazaniem w jaki sposób Bóg stwarza, daje życie, wybawia i opiekuje się człowiekiem i daje nadzieję przez Zmartwychwstanie Syna Bożego. Liturgia chrzcielna rozpoczęła się od śpiewu litanii do wszystkich świętych. Następnie kapłan poświęcił wodę chrzcielną i odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu. Ostatnią częścią była liturgia Eucharystyczna, w czasie której Chrystus złożył siebie Bogu Ojcu w ofierze, dał nam swoje Ciało do spożycia i błogosławił nam na dzieło głoszenia tych prawd w codzienności.

„Próżna byłaby nasza wiara gdyby Chrystus nie zmartwychwstał."

Niech Zmartwychwstały Pan Jezus napełni Wasze serca miłością i pokojem. Niech przemieni każdy smutek w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.

Życzą Duszpasterze.

W drugim dniu Triduum Paschalnego wspominaliśmy Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Liturgia tego dnia składała się z następujących części: Liturgia słowa, Modlitwa Powszechna, Adoracja Krzyża, Komunia święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 odbyła się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Miała ona uroczysty charakter. Wspominaliśmy w tym dniu ustanowienie przez Chrystusa dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa oraz nowego przykazania miłości - „Miłujcie się wzajemnie, jak Ja Was umiłowałem”. Po modlitwie po Komunii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Kaplicy Adoracji - Ciemnicy.

18 sierpnia 2019 Niedziela. Dwudziesta Niedziela zwykła

Polecamy strony

KEP Diecezja Rzeszowska Dom diecezjalny TABOR Radio Via Ruch Światło-Życie wiara.pl Stacja 7 Adonai Deon