13 lutego na mszy św. o godz. 16.00 odbyło się nabożeństwo w intencji chorych i starszych parafian. Po mszy św. i nabożeństwie eucharystycznym była możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W okolicznościowy przemówieniu Ksiądz Proboszcz podziękował Seniorom za ich modlitwę i ofiary na świątynię.

W dniu Ofiarowania Pańskiego, zwanego w tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej, podczas mszy św. o godz. 17.00 zostały pobłogosławione, a następnie wręczone modlitewniki dzieciom naszej parafii, które w dniu 16 maja 2022 r. po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Najświętszej Ofierze. Życzymy dzieciom, aby modlitewniki towarzyszyły im nie tylko w przygotowaniach do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej, ale w codziennej modlitwie i nabożeństwach.

W niedziele 23 stycznia w naszym kościele odbył się Wieczór kolęd i pastorałek, któremu towarzyszyło hasło: „Od serca do ucha”. Mogliśmy podziwiać dzieci i młodzież działającą w grupach duszpasterskich naszej parafii. Wystąpili także dorośli przedstawiciele parafii, wśród nich powstały w listopadzie 2021 r. zespół wokalno-instrumentalny „Z Wyso(c)kiego nieba”, oraz nowo powstała, na czas kolędowania, grupa muzyczna, w której zagrał również ksiądz proboszcz, wikariusz i organista parafii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za dzisiejszy występ oraz trud włożony w przygotowanie bogatych w treść bożonarodzeniowych utworów w różnych aranżach i stylach muzycznych. Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem wokalistki i muzyków spoza naszej parafii p. Anny, p. Romana i p. Szymona. Młodzież oazowa dziękuje za ofiary złożone po zakończeniu Wieczoru kolęd, które zostaną przeznaczone na ich działalność.

Śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Pomimo tego, że liturgicznie czas Narodzenia Pańskiego dobiegł już końca kolędy możemy śpiewać do 2 lutego. Dlatego zapraszamy serdecznie na WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „Od serca do ucha…”, który odbędzie się w niedzielę 23 stycznia 2022 r. o godz. 17.00 w naszym kościele.

Chrzty: 31

I Komunia Święta: 31

Bierzmowanie: 24

Śluby: 13 par (w tym poza parafią 7)

Pogrzeby: 29

27. + Eugeniusz Kubas

28. + Władysław Barczak

29. + Tadeusz Bijoś

Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Śluby kościele zawarte w naszej parafii

1. Dawid Gulba i Magdalena Buryło

2. Paweł Dryja i Joanna Kasiak

3. Michał Szal i Paulina Barczak

4. Paweł Łyczko i Magdalena Rzewnis

5. Tomasz Szymański i Paulina Madej

6. Wojciech Fronczyk i Katarzyna Furman

Śluby kościele osób z naszej parafii zawarte poza parafią

1. Damian Magoń i Natalia Szczygieł

2. Grzegorz Sołtys i Anna Łyszczarz

3. Mateusz Wisz i Karolina Michalik

4. Dominik Płoch i Agnieszka Fuglewicz

5. Łukasz Watras i Agata Matuła

6. Paweł Dziadosz i Katarzyna Bilik

7. Sebastian Szumigraj i Barbara Rosół

Wszystkim nowożeńcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na wspólnej drodze życia.

1. Szymon i Emilia Szemraj 50 rocznica ślubu

2. Stanisław i Zofia Nowak - 50 rocznica ślubu

3. Józef i Maria Wisz 40 rocznica ślubu

4. Tadeusz i Maria Barczak 40 rocznica ślubu

5. Mieczysław i Maria Bułaś 35 rocznica ślubu

6. Roman i Zofia Krzyśko 30 rocznica ślubu

7. Bogdan i Krystyna Sołtys 30 rocznica ślubu

8. Wiesław i Marta Kamiński 30 rocznica ślubu

9. Jerzy i Małgorzata Jaskuła 25 rocznica ślubu

10. Piotr i Joanna Sokołowscy 20 rocznica ślubu

11. Jan i Barbara Rogala - 20 rocznica ślubu

12. Robert i Marta Rzucidło - 20 rocznica ślubu

13. Józef i Agnieszka Grzesik 20 rocznica ślubu

14. Krzysztof i Anna Bazan 10 rocznica ślubu

15. Andrzej i Magdalena Barczak 10 rocznica ślubu

Wszystkim Jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na dalsze lata wspólnego życia

W wigilijny wieczór przed Mszą św., o godz. 22.00, w naszej świątyni parafialnej odbyło się czuwanie modlitewne wprowadzające w nastrój Bożego Narodzenia. Wszystkim wokalistkom i muzykom zaangażowanym w przygotowanie programu słowno-muzycznego składamy serdeczne podziękowania.